Benefi – lidé půjčují lidem 4.00/5 1 hlasy

Dalším z poskytovatelů nebankovních úvěrů, které se svými podmínkami podobají i bankovním půjčkám, je společnost Benefi. S tou máte možnost získat až 250 tisíc korun a to za poměrně výhodný úrok. Co vše Benefi svým klientům nabízí? To se dozvíte v následující recenzi.

Půjčka až 250 000 korun

Kromě toho, že se Benefi zaměřuje na investory, tak také poskytuje dlouhodobé úvěry. U tohoto poskytovatele máte možnost získat 10 až 250 tisíc korun, přičemž dobu splácení a výši splátek si můžete sami určit. Nicméně minimální doba trvání půjčky je 6 měsíců, nejdéle jí poté budete moci splácet 60 měsíců. Tedy pět let.

Co se týče nabídky této společnosti, tak ta svým klientům nabízí především pohodlí. Nemusíte nikam chodit, pouze stačí vyplnit online žádost, kterou budete mít hotovou během několika minut. Následně již pouze počkáte, zdali Vám bude úvěr schválen. Nepodepisujete smlouvu, ani neřešíte další administrativní záležitosti, který celý proces vyřizování akorát pozdrží. Půjčku tedy získáte rychle a do pár dnů od podání žádosti budete mít finance k dispozici.

Jak funguje Benefi půjčka od lidí?

Výhodný úrok, lepší než u některých bank

Úvěr je také plně transparentní a tedy ještě před podáním samotné žádosti, kolik a za co zaplatíte. Mimo jiné stanovený úrok je již od 6% p.a., což je velmi podobné jako u nabídek z řad bankovních sektorů. Mnohdy dokonce i lepší.

Nyní se přesuňme k podmínkám, za kterých Vám může být úvěr poskytnut. Důležité je předložit dva doklady totožnosti. Tedy občanský průkaz a dále také řidičský průkaz, pas či například kartičku pojištěnce.

Požadavky jsou náročnější než u jiných nebankovních společností

Jelikož se nejedná o žádný mikroúvěr, tak si společnost žádá také doložení pravidelného příjmu, ať již ze zaměstnání, renty, důchodu či OSVČ. A pokud si budete žádat o úvěr, který přesahuje částku 100 tisíc korun, tak je zapotřebí doložit scan výpisu z bankovních i nebankovních registrů.

Samozřejmostí poté je, že máte možnost předčasného splacení půjčky zcela zdarma. Pokud Vám navíc úvěr nebude vyhovovat, tak pokud do uplynutí lhůty 30 dnů od jeho poskytnutí vrátíte celou částku, nebudou Vám účtovány žádné poplatky.

Jedinečný projekt na trhu s půjčkami

A nyní již k tomu hlavnímu o nabídce společnosti Benefi. Ta spustila jedinečný projekt, kdy umožňuje poskytování půjček mezi klienty. Takzvaný P2P systém. Vy si jako žadatel požádáte o úvěr a pokud bude schválen, bude Vaše poptávka nabídnuta investorům formou aukce. Ti na ní budou „přihazovat“, přičemž budou navrhovat výši půjčky a úroků. Ve chvíli, kdy nabídky dosáhnou alespoň 75%, ze žádané částky, tak můžete aukci ukončit a půjčku získat.

Splácejte úvěr včas

Důležité je posléze dodržovat měsíční splátky tak, jak byli domluvené. Pokud totiž nezaplatíte, budou Vám nejprve chodit výzvy k úhradě + samozřejmě zaplatíte určitá procenta navíc, jako penále. Ve chvíli, kdy bude dlužná částka trvat více jak 60. dní, tak bude půjčka zesplatněna a celá dlužná částka bude vymáhaná soudní cestou.

Samozřejmě, vše lze řešit, a pokud víte, že v den splatnosti nebudete mít potřebné množství financí, tak je vhodné se společností spojit a domluvit jiné řešení. Například odložení platby a to za menší poplatek, než by bylo penále či různé sankční poplatky.

Základní informace

Půjčka až 250 tisíc korun

Splatnost až 60 měsíců

Půjčování ve formě Klient – Klient

Velice výhodný úrok